Gündem

Alkollü Araç Kullanırken Çocuğun Vefatına Neden Olan Kaymakam Müşavirliğe Atandı…

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde alkollü araç kullanarak bir çocuğun ölümüne neden olan Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu, müşavirliğe atandı. 

Muhammet Çelik isimli çocuk 13 yaşındaydı…

alkollu arac kullanirken cocugun vefatina neden olan kaymakam musavirlige atandi 0 zWEbgDMs

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi’nde, Bismil’de devlete ait resmi aracı alkollü kullanırken 13 yaşındaki Muhammet Çelik’e çarpıp ölümüne neden olan ve tutuklu bulunan Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu, Çorum Valiliği Hukuk Müşavirliğine atandı.

Kararname ile Sinanoğlu’nun yerine ise Ağrı’nın Tutak Kaymakamı Enis Aslantatar atandı.

Kaza, 15 Temmuz günü Akpınar Mahallesi’ndeki Özgürlük Bulvarı ile Bismil-Batman Karayolu’nun kesiştiği noktada yer alan trafik ışıklarında meydana gelmişti.

alkollu arac kullanirken cocugun vefatina neden olan kaymakam musavirlige atandi 1

Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu’nun kullandığı resmi araç, yolun karşısına geçmeye çalışan Muhammet Çelik’e, ardından da başka bir araca çarpmıştı. Yaralanan Çelik kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, 0.27 promil alkollü çıkan Kaymakam Sinanoğlu tutuklanmıştı.

Yaralanan Çelik kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, 0.27 promil alkollü çıkan Kaymakam Sinanoğlu tutuklanmıştı. Soruşturma çerçevesinde tutukluğu devam eden Sinanoğlu’nun kararname ile atandığı ortaya çıktı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/alkollu-arac-kullanirken-cocugun-olumune-neden-olan-kaymakam-musavirlige-atandi-1087945

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu