Gündem

Algoritması, 31 Ocak 2023 için Bitcoin (BTC) fiyatını belirliyor!

Bitcoin ( BTC ), Kasım 2021’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 $’dan %70’in üzerinde düzeltme yaparak 2022’yi düşüşle bitiriyor. FTX borsasının çökmesi gibi olaylardan kaynaklanan serpintilerin yanı sıra makroekonomik faktörler.

Algoritması, 31 Ocak 2023 için Bitcoin (BTC) fiyatını belirliyor!

Bu nedenle, varlığın 2023’ün başındaki performansı, Bitcoin’in sürekli bir yatay ticaret modeli barındırmaya devam ettiğini düşünen yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Buna paralel olarak, dijital varlık izleme web sitesi PricePrediction’daki makine öğrenimi algoritmaları, Bitcoin’in 31 Ocak 2023’te 15.532 dolardan ticaret yapmak için muhtemelen daha fazla düzeltmeye tabi tutulacağını öngörüyor. Fiyat tahmini, Bitcoin’in yayınlanma sırasındaki fiyatından yaklaşık %7’lik bir düşüşü temsil ediyor.

30 günlük tahmine göre, Bitcoin muhtemelen 2023’ün ilk ayında tutarlı bir değer düşüşü yaşayacak. Ancak araç, Bitcoin’in 2023’ün ilk gününde potansiyel olarak 16.407 dolardan işlem görebileceğini öngörüyor.

algoritmasi 31 ocak 2023 icin bitcoin btc fiyatini belirliyor 0 QJual1Kn

Bitcoin 30 günlük fiyat tahmin tablosu. Kaynak: Fiyat Tahminleri

Özellikle tahmin, Bollinger Bantları (BB), hareketli ortalamalar (MA), hareketli ortalama yakınsama ıraksaması (MACD), göreli güç endeksi (RSI) ve diğerleri gibi farklı teknik göstergeleri dikkate alır.

Bitcoin fiyat analizi

Basın zamanında, Bitcoin’in fiyatı hala konsolide oluyordu ve son 24 saat içinde yaklaşık %0,50’lik küçük kazançlarla 16.565 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte varlık yaklaşık %1,7 oranında düzeltme yaptı.

algoritmasi 31 ocak 2023 icin bitcoin btc fiyatini belirliyor 1 92rBIzWy

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bitcoin’in son günlerdeki fiyat hareketi, hem boğaların hem de ayıların her iki yönde de zorlu bir hareket gerçekleştiremediğini vurguladı. Son fiyat hareketi hakkında yorum yapan Kitco News analisti Jim Wycoff, tüccarların Bitcoin fiyatında bir kıvılcım beklediğini belirtti.

“Tüccarlar, tatil döneminin daha sakin geçtiği bu dönemde fiyat hareketini ateşleyecek bir kıvılcım bekliyor. Ne boğaların ne de ayıların kısa vadeli bir teknik avantajı yok, bu da önümüzdeki günlerde daha dar aralıklı, yatay ticarete işaret ediyor. Yeni yıl başlarken daha aktif ticarete bakın” dedi.

2023’te Bitcoin’i neler bekliyor?

Çalkantılı bir 2022’nin ardından, kripto para birimi sektörü oyuncuları, Bitcoin’in yeni yıldaki görünümü hakkında çeşitli görüşler sundu. Finbold tarafından bildirildiği üzere, bir kripto vergi yazılımı olan CoinLedger’ın CEO’su David Kemmerer, Bitcoin’in 2023’ün ilk yarısında FTX çöküşünün serpintisinin daha da yayılmasını bekleyerek muhtemelen daha fazla düzeltme yapacağına inanıyor.

BitcoinMiningSoftware.com’u çalıştıran bir kripto madencisi olan Stefan Ristic, Bitcoin’in 2023’ün bunalımlı geçeceğini öne sürdü. Ancak, 2024’te yaklaşan halving olayının 2025’teki bir boğa koşusu için kritik bir katalizör olacağına dikkat çekti.

İlginç bir şekilde, strateji hizmetleri platformu XOR’un CEO’su Aurelien Ohayon, Bitcoin’in 2023’te bir boğa koşusu geçirebileceğini öne sürdü . Analizinde, ilk kripto para tarihsel olarak dört yıl sonra bir boğa koşusu yaşadı ve ayı piyasası genellikle yaklaşık bir yıl sürüyor.

Saygın kripto analisti Vince Prince’e göre Bitcoin, ‘Mutlu Noeller Döngüsü’nü takip ederse 2026’ya kadar potansiyel olarak 1,8 milyon dolara ulaşabilir . Döngüye göre, Bitcoin son üç yıldır Noel’de tarihi zirvelere ulaştı ve ayı piyasasına rağmen bu eğilim 2022’de tekrarlandı.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/algoritmasi-31-ocak-2023-icin-bitcoin-btc-fiyatini-belirliyor-63b1aa2a8e7a36557f56e7ef

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu