Kripto Para

Algorand, FIFA ile İştirak Kurmasının Akabinde Yükselişe Geçti

Çeşitli mutabakatlar, iş birlikleri ve iştiraklerle daha da büyüyen, genişleyen, isminden kelam ettirmeye devam eden kripto para piyasasında bu sefer Algorand, FIFA ile iştirak kurduğunu duyurdu.

Blockchain projesi Algorand, FIFA ile bir iştirak imzaladı. Algorand, 21 Kasım’da başlaması planlanan 2022 FIFA Dünya Kupası’nın resmi blockchain sponsoru oldu.

Algorand, FIFA’nın on yıldan fazla bir müddettir ABD merkezli birinci sponsoru oldu. Muahedenin mali kaideleri ise açıklanmadı.

Mutabakata nazaran, Algorand (ALGO) “FIFA’nın resmi Blockchain platformu” oldu. Resmi Blockchain dayanaklı cüzdan tahlilini sağlayacak. Algorand, Katar’daki 2022 Erkekler Dünya Kupası aktifliğiyle birlikte Avustralya ve Yeni Zelanda’daki 2023 Bayanlar Dünya Kupası’na da sponsor oldu.

ALGO, Yükselişe Geçti

algorand fifa ile istirak kurmasinin akabinde yukselise gecti 0 FqlaHBdr

Açıklamalara nazaran FIFA, Algorand’ın yardımıyla kendi kripto para stratejisini de oluşturacak. Tıpkı vakitte FIFA, kendi NFT koleksiyonunu yayınlamayı planlıyor.   

CoinMarketCap bilgilerine nazaran ALGO tokeninin fiyatı son 24 saatte %20’den fazla arttı. Yazı yazıldığı sırada ALGO, 0.7299 dolardan süreç gördü.

Mart ayında Algorand, New Jersey merkezli profesyonel bir bayan futbol ekibi olan Gotham FC ile üç yıllık bir forma sponsorluğu imzalamıştı

Bu yılın başlarında, eski JPMorgan yöneticisi Staci Warden, Algorand’ın CEO’su olarak atanmıştı.

Öne çıkan bir diğer pay delili blok zinciri olan Tezos, Şubat ayında profesyonel İngiliz futbol kulübü Manchester United ile bir paydaşlık imzaladığını duyurmuştu.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/algorand-fifa-ile-ortaklik-kurmasinin-ardindan-yukselise-gecti/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu