Kripto Para

Alameda Eski CEO’su, New York’ta Görüldü

Sosyal medyada bir kullanıcı, Alameda şirketinin eski CEO‘sunu New York‘ta kahve siparişi verirken gördüğünü tez etti.

Terra krizi ve ABD enflasyon ataklarıyla gayret eden kripto sanayisi, Alameda ve FTX‘ten de darbe yedi. FTX‘in, kardeş şirketi Alameda‘yı kurtarmak için müşteri varlıklarını kullanması çöküşün başlangıcı oldu. Yüz milyonlarca dolarlık kaldıraçlı süreçler yapan Alameda, aykırı durumda kaldığı için teminat arayışına girmişti. Kardeş şirketi FTX, teminat sağlamak için piyasanın çöküşüne neden olacak atılımlarda bulundu. Yaşanan süreçlerin akabinde, Alameda CEO’su Caroline Ellison ve FTX CEO‘su Sam Bankman-Fried hatalı ilan edildi. Hukukî süreçler yaşanırken, yeni bir gelişme yaşandı.

Alameda Eski CEO’su Caroline Ellison, New York’ta Gezintiye Çıktı

Twitter tarafında ortaya atılan bir sav, Alameda şirketinin eski CEO‘sunu amaç aldı. Eski CEO Caroline Ellison, New York‘ta kahve siparişi verirken görüldü. Caroline Ellison‘ın fotoğrafını çeken bir kullanıcı, toplumsal medyada ağır ilgi gördü.

alameda eski ceosu new yorkta goruldu 0 mLkHKiG7

Twitter‘da, Ellison‘ın kahve siparişi verirken görüntülendiği fotoğraf ağır gündem oldu. Kripto sanayisini çöküşe sürükleyen aktörlerden birinin, keyfi yerinde halleri dikkat çekti.

Daha evvel Hong Kong‘dan Dubai‘ye kaçacağı konuşulan Ellison‘ın, yeni fotoğrafı tenkitleri de beraberinde getirdi. Hukukî süreçlerin ağır bir halde sürdüğü FTX olaylarında, Ellison’ın ABD’de rahat bir biçimde dolaşması dikkat çekti.

Fotoğraf şimdi doğrulanmasa da kullanıcılar, fotoğrafın gerçek olduğundan emin olduklarını lisana getirdi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/alameda-eski-ceosu-new-yorkta-goruldu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu