Sıradaki içerik:

Sony, Xperia 8 Lite’ı Piyasaya Sürdü: İşte Özellikleri Ve Fiyatı!

e
sv

Akıllı Telefon Endüstrisi 2020’nin İkinci Çeyreğinde Büyük Düşüş Yaşıyor!

382 okunma

COVID-19 ile, fabrikalar ve perakende mağazaları kapandıkça küresel akıllı telefon endüstrisi genel olarak yavaşladı, bu da tedarik zincirinde büyük gecikmelere ve satışların tehlikeye atılmasına neden oldu. TrendForce’un en son raporu, küresel akıllı telefon üretiminin 2020’nin 2. çeyreğinde 268 milyon adede ulaştığını ve geçen yılın aynı çeyreğine göre YY% 16.7 düşüşle sonuçlandığını tahmin ediyor.

Dünya çapında ilk altı akıllı telefon markası arasında, Samsung 2020’nin 2. çeyreğinde düşüş yaşayan tek marka oldu. Tabii ki, Samsung da bu çeyrekte en çok satan oldu. Satılan en çok cihazdan başlayarak, en iyi markalar Samsung, Huawei, Apple, Xiaomi, Oppo ve Vivo’dur.

Marka Satış Rakamları

Samsung’un düşüşü, Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Hindistan da dahil olmak üzere COVID-19’dan en çok etkilenen pazarlarda azalan satışlardan kaynaklanıyordu. TrendForce, Samsung’un ABD’deki yasağı ve Çin ile Hindistan arasındaki artan gerilim Huawei’nin akıllı telefon işini istikrarsızlaştırmaya devam ederken Huawei’den pazar payını geri kazanacağını tahmin ediyor.

Samsung Galaxy: S20 Ultra, Note 20 Ultra, Note 10+

Huawei, 2020’nin 2. çeyreğinde 52 milyon adet satarak, Çin’deki kendi iç pazarındaki satışlara güvenmeye devam ediyor. Akıllı telefon markalarının bugünden yıl sonuna kadar amiral gemilerini tanıtmasıyla Huawei daha fazla rekabetle karşılaşacak. Yine, Huawei, 2019’daki ilk ABD yasağından bu yana Çin dışındaki büyük akıllı telefon pazarlarında satışlarda keskin bir düşüş gördü.

Huawei P40 Pro +

Apple, gecikmiş bir iPhone SE’nin sürpriz duyurusu ve iPhone 11’in güçlü satışları sayesinde yıllık% 8 artışla 41 milyon adede yükselen harika bir çeyrek geçirdi . Üçüncü çeyreğe baktığımızda, Apple’ın sabırsızlıkla beklediği bir iPhone 12 serisinin lansmanı var, ancak fiyatlarının 5G ağlarını destekleyecek şekilde artması bekleniyor. WeChat’in sahibi TikTok ve Tencent’e yönelik olası ABD yasakları da bazı pazarlarda iPhone satışlarını biraz etkileyebilir.

iPhone 11 Pro, iPhone SE (2020), iPhone SE

Xiaomi 29,5 milyon adet satarak dördüncü sırada, Oppo (Realme, OnePlus ve Oppo dahil) 27,5 milyon adetle beşinci sırada yer aldı. Vivo 26,5 milyon adetle altıncı sırada geliyor. Pandemi başladığında Çin’deki perakendeciler agresif bir şekilde akıllı telefonlar stokladılar ve bu Çin markalarında% 10’luk bir çeyreklik iyileşme sağladı. Bu markalar, bir yer edinebilecekleri ve nihayetinde daha küresel pazarlarda orta ve üst düzey telefonlar satabilecekleri denizaşırı pazarlarda giriş seviyesi tekliflerini güçlendirmeye devam ediyor.

Xiaomi Mi 10 Pro

Rapora göre, genel pazar hem Qualcomm hem de MediaTek tarafından sunulan alt uç 5G yonga çözümleriyle önümüzdeki birkaç ay içinde çok daha ucuz akıllı telefonlara ulaşması planlanan 5G’nin keskin yükselişiyle 2021’de üretimde bir toparlanma bekliyor. TrendForce , 2020’nin sonunda 1,24 milyar akıllı telefon üretileceğini ve geçen yıla göre% 11,3’lük bir düşüşle sonuçlanacağını öngörüyor.

Daha fazlası için TeknBizdeyiz’i takipte kalın. Bir sonraki haberde görüşmek üzere.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.