Sıradaki içerik:

Oppo Reno4 Yeni Render Ve Özellikleri Ortaya Çıktı

e
sv

Koronavirüs Salgınında Akıllı Saat Satışı %30 Artış Gösterdi

avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son zamanlarda IDC, 2020 yılının ilk çeyreğinde global akıllı giyilebilir pazarın satış verilerini açıkladı. Global akıllı giyilebilir cihaz sevkıyatları yıllık %29.7 artışla 72.6 milyon adet oldu.

IDC verilerine göre, 2020 yılının ilk çeyreğinde Apple, yıllık %59.9 artışla %29.3 pazar payı ile 21.2 milyon adet sevkiyat gerçekleştirdi. Xiaomi, yıllık %56.4 artışla 10.1 milyon adet sevkiyat yaptı ve pazar payı %14.0 oldu. Samsung, yıllık %71.7 artışla 8.6 milyon adet sevkiyat gerçekleştirdi ve pazar payı %11.9 oldu. Huawei, yıllık %62.2’lik artışla %11.1’lik pazar payı ile 8.1 milyon adet sevkiyatı gerçekleştirdi.

Akıllı Saat Pazarı

Akıllı saat segmentinde, 2020’nin ilk çeyreğinde yıllık %7.1 düşüşle 16.9 milyon akıllı saat sevkiyatı yapıldı. Bunlar arasında Apple, yıllık %2.2 düşüşle 4.5 milyon adet sattı ve %26.8 pazar payı ile ilk sırada yer aldı. Huawei, bir önceki yıla göre %118,5 artışla 2,6 milyon adet sevk etti ve pazar payı %15,2 oldu. Samsung yıllık %7,2 düşüşle 1,8 milyon adet sevk etti ve pazar payı %10,8 oldu. Buna ek olarak, Huami Technology yıllık %80.2 artışla 1 milyon adet sevk etti ve pazar payı %5.8 olarak gerçekleşti.

Smartband Market

Aynı zamanda akıllı saat pazarı %16,2 büyüdü. Bu, özellikle Fitbit Charge 4 gibi yeni ürün lansmanları ve Xiaomi ve Huawei‘nin agresif fiyat stratejileri ile koşullandırılıyor.

IDC Giyilebilir Pazar Hakkında Ne Düşünüyor?

IDC Mobil Cihaz İzleyicileri araştırma müdürü Jitesh Ubrani, akıllı saatler kategorisi COVID-19’un neden olduğu pazarı baskılayan güçlere benziyordu’ dedi. Tüketiciler bu sofistike kulaklıklar için sadece ses çalma yeteneği için değil, aynı zamanda üretkenliği artırmalarına yardımcı olmak için birçoğu evden çalışmaya zorlandılar ve akıllı telefonlarına ve akıllı yardımcılarına bağlı kalırken çevredeki gürültüyü azaltmanın yollarını aradılar.

COVID-19 salgını da akıllı ve temel saatlerin tedarikini etkiledi. Düşüşe rağmen, Huawei, Garmin ve Huami gibi birkaç tedarikçi, Çin’deki pazarlara daha az güven ve ABD, Avrupa ve Asya’nın diğer bölgelerine daha fazla genişleme sayesinde bu durumun üstesinden gelebilir ve sağlıklı büyümeyi yönetebilir.

IDC Wearables Team’in araştırma direktörü Ramon T. Llamas, “Saatler üzerindeki aşağı doğru baskı, 2020’nin ikinci yarısına geçiyor,” dedi. ‘Bu, şirketlere ürünlerini ve mesajlaşmalarını hassaslaştırma ve bunları müşteri ihtiyaçlarına göre ayarlama zamanı verir. 

Günümüz ikliminde genel sağlık ve zindeliğe aşırı odaklanma göz önüne alındığında, tedarikçiler bu yetenekleri vurgulamak ve daha sağlıklı yaşamları nasıl yaşayacakları konusunda rehberlik etmek için iyi bir şey yapacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.