Gündem

Akaryakıta bu gece tekrar zam geliyor!

Bir müddettir çalkalanmakta olan döviz kurları ve memleketler arası akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilik hala devam ediyor. Hal bu türlü olunca da akaryakıt fiyatları direkt olarak etkilenen bir dal olarak karşımıza çıkıyor. Akaryakıta bu geceden itibaren geçerli olmak üzere yeni bir zam daha gelmesi bekleniyor.

Bölüm kaynaklarının aktardığına nazaran, akaryakıtın litre fiyatı bu geceden itibaren 1 lira 33 kuruş zamlanacak. Motorinde ise fiyatı değişimi beklenmiyor. Rusya Ukrayna savaşından da etkilenen brent petrol fiyatları ülkemizde araç şoförlerini güç duruma sokmaya devam ediyor diyebiliriz.

Akaryakıta bu gece zam geliyor!

akaryakita bu gece tekrar zam geliyor 0 TNszWDXb

Zamlarla birlikte bayram öncesinde akaryakıtın litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 20,33 TL’ye, Ankara’da 20,44 TL’ye, İzmir’de 20,45 TL’ye yükselecek. Motorinin litre fiyatı bugün prestijiyle yaklaşık olarak İstanbul’da 22,01 TL, Ankara ve İzmir’de 22,11 TL düzeyinde bulunuyor.

stanbul’da akaryakıtın litre fiyatı, bir sene evvel 7,07 TL fiyatı civarındaydı. Bu yıla geldiğimizde ise 12,29 TL düzeyindeydi. Bu geceki artırımla birlikte zam oranı, yıllık yüzde 188, yıl başından bu yana yüzde 65 olmuş olacak. Motorinin litre fiyatı ise bir sene evvel 6,43 TL, yıl başında 11,43 TL idi. Motorinin litre fiyatı, son bir yılda yüzde 242, yıl başından bu yana yüzde 93 zamlandı.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/benzine-bu-gece-yeniden-zam-geliyor-626bbb91042e3207e22eac24

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu