Gündem

Ahmet Şık: ‘İmamoğlu’na Siyaset Yasağı Getirip, Kaftancıoğlu’nu Tutuklayacaklar’

Türkiye Emekçi Partisi Milletvekili Ahmet Şık: “Komplo teorisi olarak söylüyorum lakin bu işin varacağı yer açık; İmamoğlu’na siyaset yasağı getirip Kaftancıoğlu’nu tutuklayacaklar” dedi. Bu sözlerin sorulduğu İmamoğlu ise ‘Türkiye’de her şey mümkün’  değerlendirmesini yaptı.

ahmet sik imamogluna siyaset yasagi getirip kaftancioglunu tutuklayacaklar 0 aN14Rqhk

Artı Gerçek‘ten İrfan Aktan’la bir söyleşi yapan Şık, kendisine yöneltilen ‘Sizce Seyahat Davası’nda verilen karar, Seyahat protestolarını sanıklar şahsında cezalandırmak mı, yoksa yeni siyasi atılımların bir modülü olarak mı kurgulandı?‘ sorusuna şöyle cevap verdi:

‘Komplo teorisine kaçabilir fakat anket şirketleri Erdoğan’ın en önemli rakiplerinden birinin Ekrem İmamoğlu olduğunu gösteriyor. Artık “Kandil’in dağ takımlarını işe aldı” diyerek İmamoğlu’nu suçluyorlar. Meğer ismi geçen kişinin daha evvel AKP’li belediyelerle iş yaptığını, sabıka kaydının olmadığını, pekâlâ öteki bir yerde gözaltına alınabilecekken belediyeye girmesi beklenerek bu sürecin yapıldığını görüyoruz. Keza YSK üyelerine karşı söylediği kelamlar üzerinden İmamoğlu’na dava açılıyor.

Bir komplo teorisi olarak söylüyorum lakin bu işin varacağı yer açık; İmamoğlu’na siyaset yasağı getirip en büyük rakiplerden birini ekarte edecekler. İmamoğlu’nun İBB Lideri seçilmesinde en çok emeği olan Canan Kaftancıoğlu’nu tutuklayacaklar. Seyahat davasında mahkûmiyet verilen karar ile haklarında tekrar Gülen Cemaati takımlarınca hazırlanmış ve elde tutulan evrakların şüphelileri sanık haline getirilip tutuklanacak. Toplumsal muhalefeti amaç alan diğer torba davalar gelecek. Bu komplo teorileri gerçek olursa kim şaşırır?’

“Türkiye’de her şey mümkün”

ahmet sik imamogluna siyaset yasagi getirip kaftancioglunu tutuklayacaklar 1 V7yt4NOV

Ahmet Şık’ın bu tabirleri memleketi Trabzon’da bulunan Ekrem İmamoğlu’na soruldu. 

İmamoğlu, ‘Türkiye’de her şey mümkün, bu 1 yıl sonra sona erecek’ yorumunu yaptı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/ahmet-sik-imamoglu-na-siyaset-yasagi-getirip-kaftancioglu-nu-tutuklayacaklar-1065285

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu