Gündem

Ahmet Özal Cumhurbaşkanı Adayı Olabilir: ‘İddialıyım’

TEK Parti Genel Başkanlığı’nı sürdüren Özal seçimde barajı aşacaklarını söyledi. Özal, cumhurbaşkanı adayı olabileceğini ve bu konuda iddialı olduğunu dile getirdi. 

ahmet ozal cumhurbaskani adayi olabilir iddialiyim 0

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu 21’nci Dönem Malatya Milletvekili Ahmet Özal, 20 yıl aranın ardından yeniden aktif siyasete döndü. Teknoloji Kalkınma Partisi (TEK Parti) Genel Başkanlığı’nı sürdüren Özal gelecek seçimler için iddialı. 

Özal, Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ın sorularını yanıtladı. Ne Cumhur ne de Millet İttifakı ile bir ilişkilerinin olmadığını belirten Özal, ‘Şu ana kadar bize 10’un üzerinde küçük parti geldi görüşmek için. Onlarla görüştüm. Belki seçime doğru, sonbahar gibi biz de ayrı bir ittifak kurabiliriz. Başka bir ittifak olabilir ama Cumhur ve Millet İttifakı ile  ilişkimiz yok, konuşmamız görüşmemiz yok. Ben Tayyip Bey’i en son bir buçuk yıl önce babamın ölüm yıl dönümünde mezar başında anma töreninde gördüm. Kemal Bey ile siyasi parti kurmadan önce bir iki görüşmem oldu, ekonomik konuları konuştum. Meral Hanım’ı tanırım ama yıllardır onla da görüşmem olmadı’ dedi.

ahmet ozal cumhurbaskani adayi olabilir iddialiyim 1 8ScmpeKQ

Seçimde cumhurbaşkanı adayı olabileceğini kaydeden Özal, ‘Cumhurbaşkanı adayı olabilirim. Bu konuda iddialıyım. Anketler yapılıyor, çıkan isimler var. Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu deniyor. Bir cumhurbaşkanı olabilmek için müktesebatın olması lazım, geçmişinin olması lazım. Hepsi çok iyi insanlar olabilirler. Ama Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanı olmak için yurt dışını, ekonomiyi iyi bilmek gerekiyor. Bunları yapabilecek kapasite, bilgi birikimleri var mı 85 milyon bilmiyor’ değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu?

ahmet ozal cumhurbaskani adayi olabilir iddialiyim 2

Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun kalması durumunda kimi destekleyecekleri sorusuna Özal, ‘Ben o konuda parti olarak taraf olmam. İnsanlar kime oy vermek istiyorlarsa versinler. ‘Ben şunu tutuyorum buraya verin’ demem, insanları serbest bırakırım. Çok net’ yanıtını verdi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/ahmet-ozal-cumhurbaskani-adayi-olabilir-iddialiyim-1083734

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu