Gündem

Ahmet Hakan’dan Nagehan Alçı’ya: ‘Alengirli Olayların Militanlığına Soyunmuş Gazeteci’

Hürriyet Genel Yayın Direktörü Ahmet Hakan, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Nagehan Alçı’yı Karadeniz seyahatine davet etmesinin akabinde başlaya tartışmalara değindi. İmamoğlu’na yönelik reaksiyonlar için ‘normal’ diyen Hakan, Alçı için de ‘alengirli olayların militanlığına soyunmuş bir gazeteci’ dedi.

ahmet hakandan nagehan alciya alengirli olaylarin militanligina soyunmus gazeteci 0 lWOenQMU

Günlerdir süren tartışmaları bugünkü köşesine taşıyan Ahmet Hakan, bir siyasetçinin farklı siyasi çizgideki gazetecileri etkinliklere davet etmesinin dünyanın en olağan işi olduğunu savunarak ‘Bu açıdan bakıldığında İmamoğlu, yerden göğe kadar haklı üzere görünüyor. Yakın geçmişte birtakım alengirli olayların militanlığına soyunmuş bir gazeteciye reaksiyon gösterilmesi de dünyanın en olağan işidir. Bu açıdan bakıldığında da İmamoğlu taraftarları, yerden göğe kadar haklı üzere görünüyor.’ dedi.

Sorunun kaynağının Türkiye’deki çivisi çıkmış  medya ve siyaset alakası olduğunu belirten Hakan, gazetecilerin tarafsız olmadıklarından ve militan üzere davrandıklarından yakındı.

Hakan ayrıyeten Ekrem İmamoğlu’nun yaşanan krizi yönetemediğini de savundu.

Kaynak: https://onedio.com/haber/ahmet-hakan-dan-nagehan-alci-ya-alengirli-olaylarin-militanligina-soyunmus-gazeteci-1066107

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu