Gündem

Ahmet Hakan Bile İsyan Etti: Necmettin Batırel, Daron Acemoğlu’nu Gaye Alınca Özgür Demirtaş’la Kapıştı!

CHP, 3 Aralık Cumartesi günü ‘İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması’ Belgesini açıkladı. Alanında uzman isimlerle yapılan çalışmada önemli iktisatçıların imzası vardı. Merkez Bankası’nın rezervlerden satış yoluyla doları düşük tutması teorisinin fikir babalarından Necmettin Batırel, bu isimlerin arasında olan MIT’den iktisat profesörü Daron Acemoğlu hakkında paylaşımlar ise büyük tepki topladı. Batırel, yıllar önce Ahmet Hakan’ın programında Özgür Demirtaş’la rezerv ve dolar tartışması yaşamasıyla ünlenmiş biri isim olurken, bu yayındaki kişilerin de tepkisini çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İkinci Yüzyıla Çağrı” etkinliğine uzaktan katılan Prof. Dr. Daron Acemoğlu, bir de sunum yaptı.

ahmet hakan bile isyan etti necmettin batirel daron acemoglunu gaye alinca ozgur demirtasla kapisti 0 kUNaKSMT

Acemoğlu’nun sunumu esnasında gazeteci Necmettin Batırel ise tepki toplayan paylaşımlar yaptı. İlk olarak ırkçı bir yaklaşım sergileyen Batırel, sonrasında bu paylaşımı silse de söylemlerinde geri adım atmadı.

ahmet hakan bile isyan etti necmettin batirel daron acemoglunu gaye alinca ozgur demirtasla kapisti 1 ktAJ2Bwr

Her fırsatta Daron Acemoğlu için övgüler düzen Prof. Dr. Özgür Demirtaş da bu paylaşıma tepkisiz kalamadı.

ahmet hakan bile isyan etti necmettin batirel daron acemoglunu gaye alinca ozgur demirtasla kapisti 2 CgzAy14T

twitter.com

Bi de bu. Necmettin bey yaşınıza saygımdan ve sizinle çıktığım TV yayınından ötürü şahsınıza yapılan saldırılardan rahatsız olduğumdan için ses çıkarmayayım diyorum ama YETER. Prof. Dr. Daron Acemoğlu TC vatandaşıdır. Daron’nun ayakkabısının bağcığı olamazsınız. Feci sinirlendim.

“Bu twit hem ırkçı hem de haddini bilmez bir twittir. Daron Acemoğlu denen kişinin Dünya Ekonomi-Finans Profları üzerindeki etkisi sizin vücudunuzdaki hücre sayısından fazla.”

ahmet hakan bile isyan etti necmettin batirel daron acemoglunu gaye alinca ozgur demirtasla kapisti 3 qepUTTuB

twitter.com

Nobele gümbür gümbür giden, bizleri gururlandıran bir hoca hakkında bu şekilde konuşmanız KORKUNÇ.

Necmettin Batırel bununla da kalmadı. Sonrasında bir paylaşım daha yaptı akabinde bunu da sildi!👇

ahmet hakan bile isyan etti necmettin batirel daron acemoglunu gaye alinca ozgur demirtasla kapisti 4 ByPt4ywj

Ben Kılıçdaroğlu’nun vizyon belgesini FETÖ’nün övdüğü ermeni Daron Acemoğlu hazırladı, dedim. Acemoğlu’na hakaret etmedim Ama kestane Finans Profesörü Özgür lafı poposundan anladı, eleştirdiğimi zannedip hakaret etti. Daronun ayakkabı bağı olamam tabii çünkü onun efendisiyim.

Batırel’in bu atışmada silmediği tek paylaşımsa, “Bay Özgür ben Acemoğlu için TC vatandaşı değildir demedim. sözümü çarpıtma. 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde FETÖ’nün medya yapılanması operasyonlarına karşı bildiri yayınlayarak terör örgütüne destek olan Acemoğlu için FETÖ elebaşı teşekkür mesajı yayınlamıştı dedim, yalan mı” şeklinde oldu.

ahmet hakan bile isyan etti necmettin batirel daron acemoglunu gaye alinca ozgur demirtasla kapisti 5 r4E3A8UZ

twitter.com

Hürriyet’te yıllar önce Batırel’i ülkenin tanımasına vesile olan yayını yapan Ahmet Hakan da köşesinde Türkiye gazetesi yazarı Necmettin Batırel’e Acemoğlu paylaşımı nedeniyle tepki gösterdi.

ahmet hakan bile isyan etti necmettin batirel daron acemoglunu gaye alinca ozgur demirtasla kapisti 6 8gabPCJq

Hakan, ‘Tadını kaçırdın Necmettin Bey’ başlığı ile Ne kadar ayıp. Ne kadar ırkçı. Ne kadar ötekileştirici. Ne kadar çirkin’ dedi ve şöyle devam etti: 

Yıllar önce Özgür Demirtaş ile çıktığı Tarafsız Bölge’deki sözleri nedeniyle çok uzun bir süredir eğlenceli videoların kahramanı haline gelen Necmettin Batırel’i hep tebessümle anıyordum. Ama bundan sonra kaşlarımı çatarak anımsayacağım kendisini. Ne demek kan çekmiştir?

“Yahu bu ülkede geçen sene Ermeni bir kaymakam atandı bir ilçeye. Batırel’in kafasıyla yapılmadı o devrim. Bambaşka bir kafayla yapıldı. Markar Esayan’ı özlemle anan AK Parti ve Necmettin Bey’in bu çirkin yaklaşımı… Asla uzlaşmaz. Uzlaşmamalı.”

ahmet hakan bile isyan etti necmettin batirel daron acemoglunu gaye alinca ozgur demirtasla kapisti 7 NfsCOk17

Kaynak: https://onedio.com/haber/ahmet-hakan-bile-isyan-etti-necmettin-batirel-daron-acemoglu-nu-hedef-alinca-ozgur-demirtas-la-kapisti-1111944

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu