Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy M41’in İptal Edildiği Bildirildi

e
sv

Adobe, Photoshop’a Yeni Güzel Özellikler Geliyor!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Adobe’nin amiral gemisi görüntü düzenleyicisi, hem masaüstü hem de iPadOS sürümlerindeki güncellemelerle daha da büyüyor ve Adobe, Sensei AI’nın yazılım paketindeki rolünü genişletmeye devam ediyor.

Muhtemelen en iyi bilinen ve yaygın olarak kullanılan profesyonel görüntü düzenleme yazılımı olan Adobe Photoshop , geçen yılın Kasım ayından bu yana en büyük güncellemesini aldı. Bu güncellemelerin birçoğu müşteri geri bildirimi sonucunda uygulanmıştır ve birçoğu kullanıcı arayüzü ve kullanıcı deneyimi iyileştirmesine odaklanmıştır.

MacOS ve Windows’ta Photoshop

Adobe’nin AI makine öğreniminden bir destek alır ve fotoğrafçıların tek tıklamayla seçme ve maskeleme portrelerini her zamankinden daha yüksek doğrulukla seçmelerine olanak tanır. İşlem artık içeriğe duyarlı, yani bir sahnedeki bir kişiyi algıladığında yeni algoritmalar uyguluyor. Özellikle, Konu Seç artık bir kişinin saçını doğru bir şekilde seçebiliyor ve bu da manuel maskeleme ihtiyacını azaltıyor.

Adobe Camera Raw Kullanıcı Deneyimi Geliştirmeleri

Adobe Camera Raw, Lightroom’un UI ve UX’ini taklit etmek için tasarlanmış büyük bir arayüz revizyonu alır. Görüntü ayarlamaları ve toplu görüntü işleme artık daha sezgisel ve gezinmesi daha kolay. Yeniden tasarlanan Kırpma aracı ve Eğriler arayüzünün görselleştirme değişiklikleri ve birleştirilmiş seçenekler sayesinde kullanımı daha kolaydır. Güncellemeler sayesinde kullanıcılar Camera RAW, Lightroom ve Photoshop’tan sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilmelidir.

Adobe Fonts Otomatik Etkinleştirme

Adobe, Photoshop’un masaüstü sürümünde tüm Adobe Fontlarını otomatik olarak indirip etkinleştiren yeni bir özellik ekledi. Photoshop’ta bir dosyayı açmanın günleri geride kaldı, yalnızca eksik fontlar konusunda sizi uyaran bir hata dosyasını görmek için. Güncelleme yalnızca bir kullanıcı Adobe Fonts kullanıyorsa çalışır, ancak birçok tasarımcı için sorun olmayacaktır.

Katmanlar

Photoshop’taki desenler artık bir UI güncellemesi sayesinde döndürülebilir. Özellik, Alt Gölge, Eğim Ver ve Kabart ve diğer katman stilleri gibi özelliklerin yıllarca nasıl çalıştığına benzer. Ek bir fayda olarak, döndürme etkisi tahribatsızdır ve anında kolayca sıfırlanabilir veya değiştirilebilir.

Fontları Eşleştir

Başka bir Sensei AI özelliği olan Eşleştirme Yazı Tipleri, görüntülerde görünen yazı tiplerini tanımlamak için makine öğrenimini kullanır. Yazı tipi Adobe üzerinden kullanılabiliyorsa, kullanıcılara hemen yükleme ve kullanmaya başlama olanağı verir.

Özellik birkaç yıl önce piyasaya sürülürken, bir güncelleme daha fazla yazı tipi ve dikey metin için geliştirilmiş algoritmalar ve destek getiriyor.

İPad’de Photoshop

Işığa Bağlı Otomatik Düzenleme

Fotoğrafçılar genellikle macroom ve Photoshop’ta görüntüleri hareket ettirmeye güvenir – macOS ve Windows’ta yapılması kolay, ancak iPad’de mümkün olmayan bir şey. Önemli bir güncelleme sayesinde, kullanıcılar fotoğraf düzenleme üzerinde en üst düzeyde kontrol için Lightroom ve Photoshop’un iPadOS sürümleri arasında görüntü gönderebilir .

Lightroom’da büyük resim kümelerini işleyin ve tüm favori araçlarınızla ayrıntılı düzenleme için Photoshop’a aktarın. Her iki programda oluşturulan dosyalar, programlar arasında kolayca aktarılabilir ve yeni bir bulut belgesi olarak saklanır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.