Gündem

Adalet Partisi’ni Hatırlatan Elitaş: ‘AK Parti’ye Karşı Bir Kızgınlık Var’

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, ekonomik sıkıntılar nedeniyle vatandaşlarda AKP’ye karşı bir kırgınlık ve kızgınlık olduğunu söyledi. 

adalet partisini hatirlatan elitas ak partiye karsi bir kizginlik var 0 5CwMkX1h

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kayseri’nin yerel televizyon kanalı TV1’de katıldığı Gündem Özel programında ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Adalet Partisi’ni hatırlattı

adalet partisini hatirlatan elitas ak partiye karsi bir kizginlik var 1 BjjnHaah

Sözcü’nün aktardığı habere göre, ekonomik sıkıntılardan dolayı vatandaşların AKP’ye kızgın olduğunu ifade eden AKP’li Elitaş, Adalet Partisi’nin de 1970’li yıllarda ortaya çıkan petrol krizinden dolayı iktidardan düştüğünü söyledi. 

Elitaş, “Şu an AK Parti’ye karşı bir kırgınlık, kızgınlık var. Ekonomik sıkıntılardan kaynaklı ‘Niye böyle?’ diyenler var. Ama böyle global bazda bir ekonomik sıkıntı, ne zaman oldu bilmiyorum ama herhâlde 70’lerde bir petrol kriziyle ortaya çıkan bir sıkıntıydı. O zaman çok önde olan Adalet Partisi’ni ikinci parti haline getirmişti. Tek başına iktidardan almıştı. Fakat 1929 buhranından daha ileri bir ekonomik krizle karşı karşıya dünya. Bizim gibi ülkelere de etkisi daha büyük oluyor” dedi.

“AK Partili arkadaşlar o kadar sitem ediyor ki…”

adalet partisini hatirlatan elitas ak partiye karsi bir kizginlik var 2 ACFTklTT

Tüm ekonomik sıkıntılara rağmen vatandaşın sağduyulu bir şekilde sandığa gideceğini söyleyen Elitaş, “Bu sıkıntıya rağmen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tek alternatif olması, Cumhur İttifakı’nın tek güvenilir odak olması önümüzdeki süreçte sandık başına gidecek vatandaşlar sağduyusunu yapacak. Bizimle birlikte yürüyen AK Partili arkadaşlar o kadar sitem ediyorlar ki… ‘Ya niye böyle yapıyorsunuz’ diye üzüntülerini ifade ediyorlar” şeklinde konuştu.

Kaynak: https://onedio.com/haber/adalet-partisi-ni-hatirlatan-elitas-ak-parti-ye-karsi-bir-kizginlik-var-1083912

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu