Oyun

Activision’dan aylar sonra ‘Call of Duty: Vanguard’ itirafı!

Kasım ayında piyasaya sürülen Call of Duty: Vanguard, serinin bir evvelki oyunu olan Black Ops Cold War’a kıyasla dijital ve fizikî satışlarda yüzde 40’a yakın düşüş yaşayarak, son 14 yılın en makus çıkış yapan Call of Duty oyunu olmuştu.

Activison Blizzard, son yıllık yarar raporunda Call of Duty: Vanguard’ın başarısız olma sebebini, oyunun geçtiği periyoda bağladı. “Oyun beklentilerimizi karşılayamadı” diyen firma, hayal kırıklığı yaratan satış performansının Vanguard’ın 2. Dünya Savaşı temalı olmasından kaynaklandığını söylerek bir itirafta bulundu.

“İstediğimiz kadar yenilik sunamadık”

“Oyunun 2. Dünya Savaşı ortamı, topluluğumuzun bir kısmında yankı uyandırmadı” açıklamasını yapan Activision, “Premium oyunda istediğimiz kadar yenilik sunamadık.” biçiminde konuştu.

activisiondan aylar sonra call of duty vanguard itirafi 0

Bu yılın sonuna gerçek piyasaya sürülmesi beklenen bir sonraki Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 oyununda, Vanguard’da yaptıkları yanlışları (kötü bir devirde geçmesi ve yenilik eksikliği) tekrarlamayacaklarının altını çizen Activision şu bilgileri paylaştı:

Şu anda franchise üzerinde çalışan 3.000’den fazla kişi var. Şimdiye kadarki en başarılı Call of Duty unvanımızı veren Çağdaş Warfare ortamına geri dönüş ile Call of Duty tarihinin en tezli planı üzerinde çalışıyoruz.

Dünya çapında 2017’de çıkış yapan Call of Duty: WWII de 2. Dünya Savaşı temalıydı ve oyun, üç günlük açılış hafta sonunda 500 milyon dolar kazanmayı başarmıştı. Activision, toplam satışları 1 milyar doları geçen WWII’nin Call of Duty: Infinity Warfare’den kat be kat daha fazla talep görmesiyle övünmüştü.

Kur’an sahnesiyle reaksiyon çekmişti

Kasım ayında Call of Duty: Vanguard’da kana bulanmış ve yere saçılmış bir halde gözüken Kur’an sayfaları kısa müddette toplumsal medyada viral olmuştu. Olayın akabinde Activision, içeriğin “duyarsızca” ve bir yanlışlık sonucu oyuna yerleştirildiğini kabul ederek “Asla o denli gözükmemeliydi. Bunun için derinden özür dileriz” demişti.

Sizler bu mevzuda neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda yahut SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/activision-call-of-duty-vanguard-itirafi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu