Sıradaki içerik:

Realme Narzo 10 11 Mayıs’da Hindistan’da Satışa Çıkıyor

e
sv

ABD Şirketleri, 5G Telefonlarda Huawei İle Çalışacak

347 okunma

ABD Ticaret Bakanlığı, Huawei’yi geçen Mayıs ayında ABD şirketlerinin Huawei ile iş yapmasını yasaklayan varlıklar listesine koydu. Şimdi, ABD Ticaret Bakanlığı’nın ABD şirketlerinin Huawei ile yeni nesil 5G cihazlarında çalışmasına izin verecek yeni kurallar hazırladığına dair haberler var. 

Bu konuda hiçbir kuşkunuz olmasın, ABD bunu yapmıyor çünkü Huawei’yi seviyor. ABD Ticaret Bakanlığı sadece 5G’deki Amerikan şirketlerinin çıkarlarını korumaya çalışıyor.

Amerikan hükümeti Huawei’yi yasakladığından, ABD telekom endüstrisi ve bazı hükümet yetkilileri politikanın ABD’yi dezavantajlı hale getireceğine dair korkularını dile getiriyorlar. Çünkü milyarlarca dolar kar getirebilecek endüstri standartlarının belirlenmesi önemlidir.

Huawei, bir yıldan uzun süredir ABD varlık listesinde

Huawei, dünyanın bir numaralı telekom ekipman şirketi ve en büyük ikinci akıllı telefon şirketi. 5G temel patentlerinin yaklaşık %20’sine sahip ve hem 5G teknolojisi hem de 5G ürünleri açısından kaçırılmayacak bir üye haline gelir. ABD Ticaret Bakanlığı artık kurallarını değiştirecek. Yeni kurallar, ABD şirketlerinin Huawei’nin de üyesi olduğu standartlara katılmasına izin verecek.

Yeni kurallar hala geliştirilmektedir ve Ticaret Bakanlığı bir duyuru yapacak. Büyük olasılıkla, Amerikan şirketleri belirli standartları geliştirmek için Huawei dahil diğer şirketlerle çalışacaklar. 

Bununla birlikte, Huawei’nin ekipmanını kullanmak zorunda olmayabilirler. ABD şirketleri standartların geliştirilmesine katılmazsa, diğer şirketler muhtemelen standartlarını dökecektir.

Şu andan itibaren, yeni kuralları geliştirmenin ne kadar süreceğini bilmiyoruz. Ancak, istisnanın yalnızca Huawei için olduğu ve diğer varlıklar listesindeki şirketler için olmadığı raporları var.

Önceki raporlara göre, Huawei’nin Ar-Ge harcamaları 2019 yılında 18,6 milyar dolar oldu ve yıllık satış gelirinin %15,3’ünü oluşturdu. 2020’de, Ar-Ge’si 2020’de muhtemelen 20 milyar doları aşacak.

Şu anda Çinli üretici 85.000 küresel patent ve küresel olarak buluş patentlerinin% 90’ını oluşturuyor. Ayrıca 3524 patent başvurusu ile AB Patent Ofisinde birinci sırada yer almakta.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.