Gündem

ABD Polisi 12 Yaşındaki Çocuğu Sırtından Vurarak Öldürdü

ABD’nin Philadelphia bölgesinde 12 yaşındaki bir çocuğu, kovalamaca esnasında 3 el ateş ederek öldüren polisin çıkarıldığı mahkemede tutuklu yargılanmasına karar verildi.

abd polisi 12 yasindaki cocugu sirtindan vurarak oldurdu 0 BvCG6Ibz

Philadelphia Bölge Savcılığı tarafından kamuoyuyla paylaşılan bilgilere nazaran, 26 yaşındaki polis memuru Edsaul Mendoza, ‘bir hırsızlık hadisesine karıştığı zannıyla’ takip ettikleri gençlerin ortasında bulunan 12 yaşındaki Thomas ‘TJ’ Siderio’yu silahsız olduğunu bildiği halde öldürmekle suçlandı.

Mart ayı başında yaşanan olayın kamera kayıtlarının, Mendoza’nın Siiderio’yu ‘anlamsız bir formda takip ettiği ve silahsız olduğunu bilmesine karşın onu vurduğunu’ ispatlar nitelikte olduğu belirtildi.

“Silahı olmadığını biliyordu, yeniden de sırtından vurarak öldürdü”

abd polisi 12 yasindaki cocugu sirtindan vurarak oldurdu 1 hPlBd9z6

Philadelphia Bölge Savcısı Larry Krasner, ‘Mendoza, Siderio’ya üçüncü sefer ateş ederken artık bir silahı olmadığını ve ona ziyan veremeyeceğini biliyordu, lakin yeniden de onu sırtından vurarak öldürdü.’ ifadelerini kullandı.

Misyonundan el çektirilen ve pazar günü gözaltına alınan Mendoza’nın, 16 Mayıs’taki duruşmaya kadar tutuklu kalacağı bildirildi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/abd-polisi-12-yasindaki-cocugu-sirtindan-vurarak-oldurdu-1065257

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu