Kripto Para

ABD Kenti, Kriptoda Getiri Çiftliği Yapmayı Planlıyor

Virginia’nın Fairfax kenti, emeklilik sistemi yatırımları için kriptoda getiri çiftçiliği yapmayı planlıyor.

Milken Enstitüsü Global Konferansı’ndaki bir panelde, Fairfax İlçe Polis Memurları Emeklilik Sisteminin baş yatırım vazifelisi Katherine Molnar, kentin kripto planları hakkında konuştu. Molnar, kentin emeklilik fonlarının bir kısmı ile kripto yatımını yapmasının akabinde artık de kriptodaki getiri çiftçiliği seçeneklerine baktığını söyledi. Ona nazaran sistem, üç hafta içinde iki yeni kripto odaklı hedge fon yöneticisine fon sağlayacak.

Molnar, kentin iki emeklilik fonu üzerinden kriptoya yedi yatırım yaptığını söyledi. Bu yedi yatırım randıman çiftçiliği, temel alım satım ve çapraz borsa arbitrajı dahil olmak üzere kriptoda çeşitli stratejiler uygulayan bir hedge fonunun yanı sıra oynaklıktan yararlanmak için stratejileri de içeriyor. Bahis hakkında yapılan açılamada şu tabirler yer aldı:

“Hedge fonunu seviyoruz, alanda oynaklık olduğu gerçeğini seviyoruz. Varlık sınıfındaki oynaklıktan korkmak yerine, isterseniz bu oynaklığı kullanabileceğiniz bir bağlam bulmaya çalışıyoruz ve elbette oynaklık izafi kıymet tipi stratejiler için güzeldir.”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/abd-sehri-kriptoda-getiri-ciftligi-yapmayi-planliyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu