Kripto Para

ABD, CBDC’yi Görüşmek İçin Bir Ortaya Gelecek

ABD Hazinesi ve hükümet yetkilileri merkez bankası dijital para ünitesini görüşmek için tertipli dönemlerle buluşmalar planlıyor.

Kripto paraların yaygınlaşması hükümetlerin de işin içine girmesiyle birlikte merkez bankası dijital para ünitesini (CBDC) gündeme getirdi. CBDC gündemde yeni bir mevzu olurken birçok ülke bu mevzuda deneme basamağına sıcak bakıyor.

ABD Hükümeti CBDC’yi Daha Fazla Tartışmak İstiyor

ABD hazinesinden Nellie Liang, üst seviye yetkililerin potansiyel bir CBDC’yi tartışmak için “düzenli olarak” bir ortaya gelme planları olduğunu söyledi. Liang, bir CBDC‘nin sırf Kongre’nin dayanağıyla çıkarılabileceğini söyledi.

ABD Hazinesi iç maliyeden sorumlu müsteşarı Nellie Liang, Washington’daki Atlantik Konseyi’nde yaptığı konuşmada, ABD Hazinesi, Merkez Bankası ve Beyaz Saray yetkililerinin mümkün bir merkez bankası dijital para ünitesi hakkında konuşmak için sistemli olarak toplanmaya başlayacaklarını söyledi.

abd cbdcyi gorusmek icin bir ortaya gelecek 0 Z8Zw2fzC

Hazine liderliğindeki CBDC çalışma kümesi mevzuyu daha detaylı inceleyecek ve Fed’in devam eden dijital dolar araştırmasını tamamlayacak. Hazine, geçen Eylül ayında yayınladığı dijital varlık siyaseti evraklarından birinde çalışma kümesine tavsiyedelerde bulundu. 

Liang, çalışma kümesinin ABD siyasetinde dijital dolar konusunda bir değişiklik sinyali vermediğini, Fed’in hala öncü bir araştırma rolünde olduğunu vurguladı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/abd-cbdcyi-gorusmek-icin-bir-araya-gelecek/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu