Kripto Para

AB Komite Üyesi, Kripto Yasasının Süratli Bir Biçimde Geçmesi İçin Davette Bulundu

AB Kurul üyesi Mairead McGuinness, kripto yasasının hızlandırılması için davette bulundu.

Avrupa Mali Hizmetler Kurulu Üyesi Mairead McGuinness, AB milletvekillerinin süratlice bir siyası uzlaşı sağlaması ve kripto varlık düzenleyici çerçevesinin geçişini hızlandırması gerektiğini söyledi.

McGuinness yaptığı konuşmada, kripto yasasının Rusya’ya karşı yaptırımların uygulanmasını da kolaylaştırabileceğini lisana getirdi.

“Elbette kripto konusunda bir ömürüz mevcut olaydı, tüm kripto varlık hizmet sağlayıcıları düzenlenmiş kuruluşlar olsaydı ve AB içinde aktif bir kontrole tabi olsaydı yaptırımların uygulanması kolaylaşabilirdi”

McGuiness, Ukrayna’daki savaş, Terra’nın çöküşü ve Celsius’un para çekme süreçlerini askıya almasını, maddeyi hızlandırmanın üç kıymetli sebebi olarak gösterdi.

“İstediğim şey MiCA kurallarının tüketicinin korunması, piyasa bütünlüğü ve finansal istikrar konusundaki telaşları gidermek için yanlışsız araç olmasıdır. Son gelişmeler düşünüldüğünde bu son derece acil bir şey”

MiCA çerçevesi, AB seviyesinde dijital varlık alanını düzenlemeyi, kripto varlık hizmet sağlayıcıları ve 27 üye ülkenin tümü için geçerli olacak kripto para ünitesi ihraççıları için lisanslama gereklilikleri belirlemeyi amaçlıyor. Birinci olarak 2020’de tanıtılan çerçeve, hala çeşitli tartışmalara neden oluyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/ab-komisyon-uyesi-kripto-yasasinin-hizli-bir-bicimde-gecmesi-icin-cagrida-bulundu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu