AB, Google’ın veri toplama uygulamalarını araştırıyor

1 dk


KRAKOW, POLAND - 2018/07/26: In this photo illustration, the Google logo is seen displayed on an Android mobile with European Union flag in the background. (Photo Illustration by Omar Marques/SOPA Images/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

AB Google’ın reklam ve arama verilerini nasıl ve neden topladığını bilmek istiyor.

Avrupa Komisyonu’nun Reuters‘e yaptığı açıklamada Google’ın veri toplama işine bir “ön soruşturma” yürütmekte olduğundan emin olabiliyoruz. Ayrıntılı olmamasına rağmen, sızdırılmış bir belge, yerel arama odakları, reklamlar (reklam hedefleme dahil), oturum açma hizmetleri ve diğerlerinin yanı sıra web tarayıcıları olduğunu belirtti. Başka bir deyişle, Google’ın işletmelerinin özünü kapsıyor.

Google, geçmişte hizmetlerini iyileştirmek için verileri kullandığını ve kullanıcılarına bilgilerini yönetmek ve silmek için kontroller verdiğini açıkladı .

Yetkililer daha önce kısıtlayıcı reklam sözleşmeleri, rekabet karşıtı android politikaları ve benzeri iddialar üzerine para cezalarında Google’a 8 milyar Avro (yaklaşık 8,8 milyar $) ceza verdi . Komisyon, Google’ın veri toplama yöntemleriyle ilgili sorunları tespit etmiş olsaydı, özellikle de ulusal düzenleyiciler bildirilen GSYİH ihlalleri için Google’ı çoktan cezalandırsaydı, hiç şaşırtıcı olmazdı .


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

60
7 Paylaşım, 60 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir