90Hz Yenileme Hızı Ekranı Kullanmak İçin Huawei Mate 40 Serisi

3 dk


Çinli üretim devi Huawei, Huawei Mate 40 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Bu seri hala birkaç ay uzakta ancak ne bekleyeceğimize bir göz atmaya başlıyoruz.

@ RODENT950’ye göre Mate 40 serisi, P40 serisi ekran özelliklerini “garip bir çözünürlük” ve 90Hz ekran kullanarak sürdürüyor. Ona göre, Huawei Mate 40 serisinin iki örneği var (90Hz ve 120Hz). Bununla birlikte, Huawei pillerine çok önem veriyor, bu yüzden muhtemelen 90Hz’lik bir ekran kullanacak.

Yerleşik uygulamaya göre, her yeni nesil Huawei’nin Kirin işlemcisi sonbaharda piyasaya sürülecek. Huawei Mate serisi genellikle yeni çip başlatın. Bununla birlikte, Çinli üretici Huawei, pek çok sorunun merkezinde yer aldı. Şirket şu anda ABD’den çok sayıda yasakla karşı karşıya. Bu, Huawei’nin özellikle Çin dışındaki ticaretini yavaşlatıyor. Amerikan hükümetinin yasağı nedeniyle, Huawei Mate 40 serisi sürümünün erteleneceği yönünde spekülasyonlar vardı.

Bununla birlikte, son raporlar Huawei Mate 40 serisinin planlanan zamana ulaşacağını gösteriyor. 5nm işlemcisi Eylül ortasından önce teslim edilecek. @Mobile Wafer Darren’a göre, Huawei’nin yıl sonundan önce çok fazla fişe ihtiyacı olacak. Şirketin 5nm, 7nm, 16nm ve 28nm mobil çiplere ihtiyacı olacak.

Ayrıca HiSilicon tarafından geliştirilen bir TWS kulaklık Bluetooth çipine ihtiyaç duyacak. Sayılarındaki tüm bu fişler Eylül ortasından önce satışa sunulacak.

Bu, Huawei’nin bu yıl üstesinden gelmek için ilk gerçek engel. Teslimattan sonra, Huawei ürünlerinin yılın ikinci yarısında sevkiyatı ciddi bir zorluk olmayacak. Bu son rapor, Mate 40 serisi seri üretimde gecikme olmayacağını iddia ediyor.

Buna ek olarak raporda, “ABD Mayıs ayında Huawei’ye daha fazla yaptırım uygulasa da, Huawei’nin Ekim 40’da planlandığı gibi 5nm işlem Kirin işlemcisi ile Mate 40 cep telefonunu serbest bırakacağına söz veriyorum. Dördüncü çeyrekte yaklaşık 8 milyon Mate 40 cep telefonu tedarik edebiliriz ”dedi.

Önceki raporlara göre, Mate 40 serisi 5nm Kirin işlemci kullanacak. Bu çip, Cortex A77 veya A78 CPU mimarisi + Mali G77 / G78 GPU mimarisini birleştirmelidir. Böyle bir kombinasyon, 120Hz yüksek yenileme hızı ekran deneyimi için daha iyi bir performans garanti edecektir.

Bir sonraki Kirin 5nm çipinin adına gelince, bazı karışıklıklar oldu. Kirin 1000 olacağını iddia eden bir rapor olsa da, diğerleri Kirin 1020 olacağını söylüyor. Her iki durumda da Kirin 1000 geliştirme kodunun “Baltimore” olduğuna dair raporlar var. Kirin 990 5G’nin Cortex A76 mimarisini kullandığını hatırlayın.

Kirin 1000’in Cortex A77 / A78 mimarisini ve Mali G77 / G78 GPU mimarisini kullanabileceği spekülasyonlarına yol açar. Bu kombinasyonla CPU ve GPU’nun performansı önemli ölçüde artacaktır. Toplamda, bu çipin tam mimarisini elde etmek için birkaç ay beklememiz gerekecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

68
8 Paylaşım, 68 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir