7 En İyi GIF Uygulamaları ve Web Siteleri 2020

6 dk


Facebook kısa süre önce en popüler gif yükleme ve paylaşım platformu Giphy’den birini satın aldı ve bunu Instagram ile entegre etmeyi planlıyor. Slack ve Twitter gibi diğer siteler de Giphy hizmetini kullanıyor ve bu da Facebook’un rakiplerinde bir avantaj elde etmesini sağlayacak.

Bununla birlikte, Facebook, Giphy’in bağımsız hizmetinin kalıcı olarak kaldırılıp kaldırılmayacağını doğrulamamıştır, insanlar sosyal medyanın bugün bildiğimiz gibi Giphy’i bırakmaya karar vermemesi durumunda Giphy alternatiflerini aramaya başladılar.

En iyi GIF web sitelerini ve uygulamaları bulmak, internette milyonlarca mevcut olduğu için kolay bir iş değildir. Burada en iyi Giphy alternatiflerinin bir listesini hazırladık ya da şaşırtıcı GIF’leri oluşturmak, paylaşmak için kullanabileceğiniz en iyi GIF uygulamalarını ve web sitelerini söyleyebilirsiniz.

En İyi Giphy Alternatifleri | En İyi GIF Uygulamaları ve Web Siteleri

  • Tenor GIF
  • Imgur GIF
  • Ezgif GIF
  • Gifbin
  • ImgPlay GIF
  • Gifs GIF
  • Gfycat GIF

Tenor GIF

Tenor, kullanıcıların GIF yüklemesine ve paylaşmasına izin veren en popüler GIF arama motorlarından biridir. Platform, her zaman tüm ruh halinizi ifade etmek için geniş bir GIF kütüphanesine sahiptir.

İster kimseyi özel hissettirmek isterse de küfürlü kelimelerle duş almak istiyorsanız, Tenor’un arkanız var. Ayrıca, platformdaki GIF oluşturucu aracını kullanabilir ve istediğiniz herhangi bir video veya görüntüyü kullanarak bir GIF oluşturabilirsiniz.

Tenor’un en şaşırtıcı yanı, Android için bir GIF Klavye uygulaması olmasıdır. Klavye uygulaması Google Play Store’da mevcuttur ve biriyle sohbet ederken duygularınızı iletmek için bunu kullanabilirsiniz. GIF’inizle bir altyazı bile ekleyebilirsiniz.

Website

Imgur

Imgur, Twitter, Reddit, vb.Gibi çeşitli platformlarda yayınlanan geniş bir viral görüntü ve GIF koleksiyonuna sahip bir çevrimiçi görüntü paylaşım topluluğudur. Ayrıca, bir videoyu Imgur’da GIF’e dönüştürebileceğiniz için en iyi GIF yaratıcılarından biri olarak çalışır.

Website

Ezgif

Ezgif, listede bulunan en iyi gif editörlerinden veya gif yapımcılarından biri olarak adlandırılabilir. Platform, GIF’ler yapmanıza, görüntüye metin eklemenize ve bir GIF’te kullanılacak görüntüyü gereksinime göre yeniden boyutlandırmanıza veya bulanıklaştırmanıza olanak tanır.

Platform, bir GIF oluştururken koymak istediğiniz her bir resmi düzenlemek ve düzenlemek için ücretsiz bir el verir. Ayrıca, renk filtresi, kesim süreleri, hızı ayarlama, bir kaplama ekleme vb.Gibi GIF’iniz için farklı efektler kullanabilirsiniz.

Website

GifBin

Gifbin’in en kullanıcı dostu ve basit bir arayüze sahip olduğu söylenebilir. Resmi web sitesini açar açmaz, bir sonraki düğmeye dokunarak farklı gifler arasından seçim yapabileceğiniz bir ekran görürsünüz.

Yeni eklenen GIF’lere erişmek için ana sayfada bulunan Gözat düğmesine de dokunabilirsiniz.

Farklı kategoriler arasında en beğenilen gifler, en komik gifler, en çok yorum yapılan, en çok görüntülenen ve diğerleri bulunur. GIF’in oynatma hızını da artırabilir veya azaltabilir ve hatta sesin yönetilmesiyle birlikte platformdaki GIF boyutunu da ayarlayabilirsiniz.

Uygulamanın en iyi yanı, ekranda GIF ile ilgili farklı etiketleri görmeniz. Aynı türden daha fazla GIF almak için etiketlere dokunabilirsiniz.

Ancak, kullanıcılar harç ve ten rengi ve Imgur gibi listedeki diğer uygulamalara kıyasla akılda kalıcı bir havayı kaçıran hardal ve kahverengi renkli teması olduğu için arayüzü biraz donuk bulabilirler.

Website

ImgPlay

Google Play Store’da 4.0 yıldız derecelendirmesi ve Apple App Store’da 4.8 yıldız derecelendirmesi ile ImgPlay, Android akıllı telefonlar ve iPhone’lar için mevcut en iyi gif yapımcısı uygulamalarından biridir.

Uygulama, çeşitli fotoğrafları seçmenizi ve GIF veya slayt gösterisi benzeri şeyler oluşturmanızı sağlayan benzersiz bir GIF düzenleyicisine sahiptir. Ayrıca önceden oluşturulmuş GIF’leri düzenleyebilir ve tekrar taze hale getirmek için yeni bir öğe ekleyebilirsiniz.

GIF’inize oynatmayı değiştirme veya onlara bumerang efekti verme de dahil olmak üzere farklı efektler ekleyebilirsiniz. Uygulama ayrıca ImgPlay’de oluşturulan GIF’leri WhatsApp, Instagram ve LINE gibi sosyal medya platformlarında anında paylaşmanıza izin verir.

Android UygulamaiOS Uygulama

Gifs

Platformun sloganının dediği gibi, Gifs.com’un çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşmak için en iyi gifleri yapmak için ihtiyacınız olan her şey olduğu söylenebilir. Uygulamanın en iyi yanı, GIF’leri düzenlemek ve düzenlemek için platformda eksiksiz bir YouTube videosu içe aktarabilmenizdir.

YouTube videosunun bağlantısını metin kutusuna yapıştırın ve GIF yapmak için bölümü kesin ve çıkarın. GIF meme veya reaksiyon GIF’leri için kullanılan farklı metin stillerindeki görüntülere metin ekleyebilirsiniz. Platformda bulunan harici görüntüler veya PNG’ler GIF’lere de eklenebilir.

Platform ayrıca herhangi bir GIF’i kırpmaya, renkleri tersine çevirmeye, bulanıklaştırmaya, çevirmeye izin verir. Gifs.com’un Ping Pong ve Warp gibi deneysel özellikleri çok farklı.

Ping Pong Modu, GIF’e ileri ve geri hareket ekleyen bumerang moduna benzer. Öte yandan, zaman atlama özelliği GIF’in oynatma hızını artırmanıza veya azaltmanıza olanak tanır.

Website

Gfycat

GIF yapmak için size en iyi şeyleri sağlayabilecek bir GIF yaratıcısı arıyorsanız, Gfycat tek adresli çözümünüzdür. Platform milyonlarca GIF’den oluşuyor ve sizden ayrı olarak eski bir GIF’i benzersiz hale getirmek için oluşturabilir veya düzenleyebilirsiniz.

Gfycat ile ilgili en iyi bölüm, platformun ünlüler, popüler, trend olan ve oyun kategorisi olan en popüler olanlardan oluşan şaşırtıcı GIF kategorileri sağlamasıdır.

Fortnite, PUBG, Counter-Strike, Star Wars, Dragon Ball Fighter Z, Dark Souls, Mario Kart, Far Cry, Minecraft, GTAV ve daha fazlası gibi popüler oyunlara dayanan en iyi oyun GIF’lerini alacaksınız.

Website


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

49
6 Paylaşım, 49 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir