Kripto Para

6Block, Sıfır Bilgi İspatı için Madencilik Platformunu Başlattı (Sponsorlu)

6Block’un ikinci yeri Aleo Testnet 2, madencilik havuzları, madenciler, madencilik yazılımları, kaşifler vb. olmak üzere bilgi süreç teknolojisi tahlillerinin tedarikçisi olarak pozisyonlanmak için Madencilik Platformunu ZK.Work’ü başlattı.

ZK.Work, Sıfır Bilgi İspatı için Başkan Madencilik Platformu olarak hizmet vermekte ve birinci eseri Aleo madencilik havuzu oldu. Sürüm 1.0 yeni yayına girdi: https://zk.work/aleo/home

Aleo, büsbütün özel ve ölçeklenebilir uygulamalar oluşturmaya yönelik bir geliştirici platformudur. 2019 yılında kurulan Aleo, A16Z(Andreesen Horowitz) liderliğindeki 28 milyon dolarlık birinci finansman çeşidini artırdı. 7 Şubat 2022’de Aleo, SoftBank ve Koracap liderliğindeki 200 milyon dolarlık ikinci çeşit yatırımı aldı ve şimdiye kadar Sıfır-bilgi (ZK) ispatı olarak en büyük B serisi finansmanı oldu. Güçlü VC takviyesiyle Aleo, elbet mahremiyet sunar ve ZK’da yıldız bir projedir.

ZK.Work, Aleo’nun resmi ilerlemesini takip edecek ve en kısa müddette kullanıcılara ilgili takviye ve hizmetleri sağlayacak.

ZK’da uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip olan ZK.work’deki geliştirme grubu, madencilik verimliliğini en üst seviyeye çıkarmak için hem donanımı hem de yazılımı bilhassa aşağıdaki alanlarda optimize etti:

– Donanım: AMD CPU’lar ve gelişmiş GPU’lar, madencilik temel testlerinde en yeterli performansı garanti eder. AMD CPU’lardaki yerleşik SHA modülleri, büyüklük sırasına nazaran başka CPU’lardan daha düzgün performans sağlar.

– Yazılım: Tescilli madencilik yazılımı en yüksek performansı sunar. Madencilik yazılımı, mühendislik ve algoritma verimliliğini artırmak için GPU’lara karşı optimize edilmiştir. Bilgi süreç kaynaklarının boşta kalma mühleti olmadan tam kapasite çalışmasını sağlamak için ZK-Snarks algoritması optimize edildi. Ek olarak, ana vakit alıcı FFT/Multiexp modülünün performans optimizasyonu dahil olmak üzere ZK hesaplamayı resmi sürümden birkaç kat daha süratli hale getirmek için optimize edildi.

ZK.Work, gelecek planları için daima olarak kaliteli ZK projeleri arayacak ve platforma umut verici madencilik projeleri ekleyerek önder bir madencilik havuzu olmayı taahhüt edecek.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/6block-sifir-bilgi-ispati-icin-madencilik-platformunu-baslatti/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu