Gündem

2023 Öğrenci Ulaşım Takviyesi Ne Kadar Oldu? Öğrenci Ulaşım Dayanağı Başvurusu Nasıl Yapılır, Kimlere Verilir?

Öğrenci ulaşım desteği öğrenciler tarafından merak edilen konuların başlarında yer alıyordu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2023 yılında ilköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerine verilecek desteğin üst limit tutarını duyurdu. Bu noktada öğrenciler ve velileri tarafından, ”Öğrenci ulaşım desteği ne kadar oldu, kaç TL? Öğrenci ulaşım desteği başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir?” sorularına yanıt aramaya başladı. Detaylar haberimizde…

Milyonlarca öğrencinin beklediği Ulaşım desteği için araştırmalar hız kazandı. Ulaşım desteğinin başvuru şartları, tarihleri ve tutarı merak konusu oldu.

2023 ogrenci ulasim takviyesi ne kadar oldu ogrenci ulasim dayanagi basvurusu nasil yapilir kimlere verilir 0 7pnjmnvJ

2023 Öğrenci Ulaşım Desteği Kimlere Verilecek?

2023 ogrenci ulasim takviyesi ne kadar oldu ogrenci ulasim dayanagi basvurusu nasil yapilir kimlere verilir 1 r3YfqqKN

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal yardım alan ailelerin farklı ilde ilköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim eğitimi gören çocuklarının şehirlerarası ulaşım giderlerinin karşılanmasına yönelik destek programının başladığını duyurdu. Bakan Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, ilk defa uygulanacak destek programıyla sosyal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan öğrencilerin eğitim süreçlerine katkıda bulunacaklarını vurguladı.

Öğrencilere Ulaşım Desteği Ne Kadar?

2023 ogrenci ulasim takviyesi ne kadar oldu ogrenci ulasim dayanagi basvurusu nasil yapilir kimlere verilir 2 kgSgKDDg

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan ilköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerine sağlanacak ulaşım giderlerinin karşılanmasına yönelik destek programının başladığını açıkladı. Bakan Yanık, yaptığı açıklamada ‘Öğrencilerimize 2023 yılı için vereceğimiz desteğin üst limit tutarı 750 TL’ dedi.

Öğrenci Ulaşım Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

2023 ogrenci ulasim takviyesi ne kadar oldu ogrenci ulasim dayanagi basvurusu nasil yapilir kimlere verilir 3 h9292MCY

Bakan Yanık, başvuruların öğrenci veya ailesi tarafından ailelerin ikametgah adresinde yer alan ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) yapılması gerektiğini açıkladı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/2023-ogrenci-ulasim-destegi-ne-kadar-oldu-ogrenci-ulasim-destegi-basvurusu-nasil-yapilir-kimlere-verilir-1118374

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu