Gündem

2022’de ilk kez BTC ve ETH işlem hacmi %50 pariteye ulaştı!

Geçen ayki fiyatlardaki artıştan sonra, kripto para birimi sektörü nihayet piyasa değerine göre en büyük iki varlık olan Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) ile ralliye liderlik ederek 1 trilyon dolarlık piyasa değerini yeniden geri aldı.

2022’de ilk kez BTC ve ETH işlem hacmi %50 pariteye ulaştı!

1 Ağustos’ta Kaiko tarafından yayınlanan verilere göre, ETH’nin ticaret hacmindeki pazar payı, 2022’de ilk kez Bitcoin ile %50 pariteye ulaştı.

2022de ilk kez btc ve eth islem hacmi 50 pariteye ulasti 0 4wyHGZ4t

BTC ve ETH Ticaret hacmi payı. Kaynak: Kaiko

Kaiko’nun bildirdiği gibi, spot ve türev piyasalardaki güçlü girişler nedeniyle ETH Temmuz ayında Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Bu artış, çoğu borsada yatırımcıların geri dönüşünü işaret ettiğini düşündürdü. Ayrıca, ortalama ticaret büyüklüğündeki bir artış, 2022’de şimdiye kadar düşüş trendinde görülenin tam tersidir.

Başka bir deyişle, duyurulan yazılım yükseltmesi, mevcut madencilerin kullanıldığı sistemden, stake edilen madeni paraların kullanıldığı daha enerji verimli bir sisteme geçişi mümkün kılıyor.

Ayrıca ETH, 2 Ağustos’ta tarihte ilk kez BTC’yi geride bıraktı ve Deribit Ether opsiyonlarının açık faizi (OI) 5,6 milyar dolar değerinde ve 4,6 milyar dolar değerindeki Bitcoin’in OI’sini %32 oranında aştı.

2022de ilk kez btc ve eth islem hacmi 50 pariteye ulasti 1 IetPGmF8

BTC ve ETH Seçenekleri Açık Faiz. Kaynak: Glassnode

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/2022de-ilk-kez-btc-ve-eth-islem-hacmi-50-pariteye-ulasti-62eb836f07ee6021a82455e8

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu