Gündem

2022 Temmuz’da Taban Fiyata Artırım Gelecek mi? Maaşlara Ek Artırım Olacak mı?

Uzun vakittir konuşulan ve milyonlarca vatandaş tarafından yakından takip edilen minimum fiyat artırımı ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, yaptığı açıklamalarda Temmuz ayı içerisinde çalışanların yüzünün güleceği düzenlemeler üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Bahis ile ilgili açıklamalar sonrasında vatandaşlar Temmuz’da taban fiyata artırım olup olmayacağını merak ediyor. İşte Temmuz ayı minimum fiyat artırımı hakkında yapılan açıklamalar…

2022 temmuzda taban fiyata artirim gelecek mi maaslara ek artirim olacak mi 0 n9GZwK4T

Temmuz ayında emekli ve memur artırımı ile birlikle binlerce vatandaş tarafından merakla beklenen minimum fiyat artırımı gündemde. Temmuz ayına az bir vakit kala vatandaşlar taban fiyat ile ilgili araştırmalarını hızlandırdı. Pekala taban fiyata artırım gelecek mi?

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Artırım Hakkında Açıklamalarda Bulundu.

2022 temmuzda taban fiyata artirim gelecek mi maaslara ek artirim olacak mi 1

Konu hakkında konuşan Bakan Alım, ”Enflasyona karşı çalışanları korumak bizim görevimiz. Biz emeği, çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğiz. Önümüzde Temmuz periyodu var. Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi de Türkiye gerçekleştirecek durumdadır.” dedi.

Temmuz Ayında Taban Fiyata Artırım Gelecek mi?

2022 temmuzda taban fiyata artirim gelecek mi maaslara ek artirim olacak mi 2 guWKlvAa

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son yaptığı açıklamalarda ‘Rasyonel münasebetlerle izah edilemeyecek fiyat artışlarına karşı türel ve idari önlemler geliştiriyoruz. Ücretlilerin gelirlerindeki azalışı telafi edecek çalışmalar yapıyoruz. Bu çerçevede temmuz ayında enflasyon farklarıyla, ocak ayında fiyatlardaki yeni düzenlemelerle milletimizin her bölümünü daha da rahatlatacağız. Enflasyonun geçtiğimiz aralık ve ocak gerçekleşmeleriyle sırtımızdan kurtulacağımız 2023 şubat, mart aylarından itibaren artık bu problemleri da değerli ölçüde geride bırakmış olacağız.’ dedi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/2022-temmuz-da-asgari-ucrete-zam-gelecek-mi-maaslara-ek-zam-olacak-mi-1075802

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu