2020’nin En Popüler Oyunu Açıklandı!

1 dk


Dünya genelinde en popüler dönemini sürdüren mobil oyunlar için yeni bilgiler yayımlandı. Apptopia doğrulusunda yayımlanan yeni mobil program ve oyun bilgileri arasında şaşırtmayan isimler bulunuyor. 2020’nin en popüler mobil oyunu 264 milyon indirme ile karşımıza çıkıyor. İkinci sırada gelen rakibi ise 227 milyon indirmeye ulaşmayı başarmış.

2020’nin en popüler mobil oyunu

InnerSloth imzalı oyun Among Us, geride bıraktığımız yıla damga vurdu. Hem Steam doğrultusunda hem de mobil program mağazaları doğrultusunda milyonlarca indirmeye ulaşan oyun gerektiğince popüler duruma geldi ve bu da bilgilere yansıdı. Among Us, 2020 senesinde mobil oyuncuların 264 milyonunun telefonuna girmiş durumda.

Kasım ayında, mobil cihazlarda, Nintendo Switch’te ve PC’de tespit edilen oyun nerdeyse yarım milyar şahıs doğrulusunda oynandı. Among Us bunun yanı sıra Xbox One, Xbox Series S ve Xbox Series X için de gelecek.

Hem App Store hem de Google Play Store doğrultusunda en çok indirilen mobil oyun konumuna gelen oyunu ikinci sırada yıllardır eskimeyen Subway Surfers 227 milyon indirme ile takip ediyor.

Oyun listesinin üçüncü esnasında ise karşımıza 218 milyon indirme ile Garena Free Fire çıkıyor listenin devamı ise şu şekilde: 175 milyon ile PUBG Mobile, 171 milyon Gardenscapes, Roblox 158 milyon, Hunter Assassin 155 milyon, Tiles Hop 151 milyon, Join Clash 149 milyon, Brain Test 138 milyon indirme ile ilk 10’un içersinde yer almayı başardı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

43
6 Paylaşım, 43 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir