Kapat
Sosyal Medya 552 38

Twitter, 2019’un 4. Çeyreğinde Ulaştığı Aktif Kullanıcı Sayısını Açıkladı

Twitter, gerçek ünlüleri, politikacıları ve gazetecileri bulabileceğiniz en iyi sosyal medya platformlarından biridir. Facebook’tan sonra Twitter, içerik dağıtımı için en ünlü sosyal ağdır.

Twitter, 2019’un sonuna kadar platformunda 152 milyon günlük kullanıcıya ulaştı. Twitter, artışın, kullanıcıların zaman çizelgesine ‘daha alakalı’ tweet’ler yerleştiren AI tweet önerilerinden kaynaklandığını söylüyor.

Twitter’daki günlük kullanıcı sayısı 2017’de 126 milyon kullanıcıdan 2018’de 145 milyon kullanıcıya yükseldi. Twitter, bunun çoğunlukla bildirimlerde veya Twitter’da zaman çizelgelerinde ilgili tweet’lerin gösterilmesi gibi ürünlerde yaşanan iyileşmeden kaynaklandığını söylüyor.

Twitter’ın bu hızda ilerlemeye devam etmesi durumunda Facebook ve Snapchat ile karşılaştırıldığında daha fazla büyümesi bekleniyor. Twitter yalnızca kullanıcının zaman çizelgesinde en çok ilgilendikleri tweet’leri gösterir. Bir kullanıcı birkaç hesabı takip ediyorsa, takip ettikleri kişiler tarafından beslemeleri beğeniler, yanıtlar ve ilgili öğelerle dolu olabilir. Böylece, ne görmeyi beklediğinizi göreceksiniz.

Tüm bunlar göz önüne alındığında, Twitter’ın makine öğrenimi modeli diğer sosyal medya platformlarından daha fazla büyüme yeteneğine sahiptir. 

Kullanıcı büyümesinin yanı sıra bu çeyrekte gelirde de artış olduğunu da bildirdi . Twitter ilk defa yaklaşık 1 milyar dolar gelir elde edebildi.

Mert Demiral {Mert}

Teknolojiye Gönül Vermiş,Gündemi Sade Halde Yansıtan,Sizden Biri. :)

“Twitter, 2019’un 4. Çeyreğinde Ulaştığı Aktif Kullanıcı Sayısını Açıkladı” üzerine 38 yorum

 1. Recep dedi ki:

  Güzel yazı olmuş

 2. Ahmet dedi ki:

  bilgilendirici

 3. Murat dedi ki:

  Selamlar siteniz cidden çok iyi, twitter da paylaştım

 4. Zeynep dedi ki:

  memnunum vallaha

 5. Fatma dedi ki:

  Merhaba sayfan harbiden çok güzel, saolun

 6. Hanife dedi ki:

  memnunum vallaha

 7. Merve dedi ki:

  on numara makale

 8. Merve dedi ki:

  on numara makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir