Sıradaki içerik:

Meizu 17 Pro:Render Görseller Sızdırıldı!

e
sv

2020 iPhone SE’nin Diğer iPhone’lar ile Karşılaşması!

736 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple’ın kısa bir vakit evvelce sunduğu yeni kuşak iPhone SE, ideal fiyatına karşılık sahip bulunduğu üst seviye özelliklerle ilgi çekmişti. Peki, Cupertinolu şirketin yeni yakışıklısı, iPhone 11 de dahil olmak üzere başka iPhone’lara karşı nasıl bir performans gösteriyor?

Uzun bir bekleyişin sonrasında nihayet geçen haftalarda ete kemiğe bürünen yeni kuşak iPhone SE, beklediğimize değecek türde özellikleri ile üst seviye bir mobil tecrübe vadediyor. iPhone 8’in kasasını kullanan cihaz, iPhone 11’den herkezin bildiği A13 Bionic çipe ve üçüncü kuşak Neural Engine’e ev sahipliği yapıyor.

Arka kameraya baktığımızda ise tekrar iPhone 11 serisinden herkezin bildiği f/1.8 diyafram değerine 12 megapiksel çözünürlüğünde geniş açılı bir lens görüyoruz. Yazılım desteği ile portre modunda fotoğraflar çekebilen bu kamera, aynı vakitte 4K / 60 FPS video kaydı da yapabiliyor.

2020 iPhone SE’de iPhone 11 serisinden herkezin bildiği A13 Bionic çip bulunmakta

akdir edebileceğiniz üzere 2020 iPhone SE’nin özellikleri hiç de fena değil. Hatta 399 dolarlık (5.299 TL) fiyatıyla kıyasladığımızda, şaşırtıcı bile denebilir. (Tasarımını görmezden gelirseniz) Peki, yeni kuşak iPhone SE, başka iPhone modellerine karşı nasıl bir performans gösteriyor? Bu bozukluğun cevabını arayan iAppleBytes YouTube kanalı, yeni iPhone SE’yi aldı ve onu sırayla orijinal iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8, iPhone XR ve iPhone 11 modelleri ile kıyasladı.

Test, başka sürat testlerinde bulunduğu gibi iki turdan oluşuyor. İlk faz, detaylı programları açmayı ve CPU görevlerini gerçekleştirmeyi, ikinci faz ise cihazın programları bellekte açık tutup tutmadığını görmek amacıyla söz hususu programları tekrardan açmayı içeriyor.

Hız testi, yeni iPhone SE’nin başka iPhone modellerine karşı nasıl bir performans gösterdiğini gözler önüne seriyor

Peki, meydana nasıl bir netice çıktı derseniz? Bunun cevabını size bırakacağız, fakat şu kadarını söyleyebiliriz ki; iPhone SE ile iPhone 11 arasında dahi dramatik bir fark bulunmuyor. Zaten videoları izledikten sonra eminim siz de bu görüşe katılacaksınızdır.

2020 iPhone SE vs iPhone XR & iPhone 11 hız testi videosu

2020 iPhone SE vs orijinal iPhone SE & iPhone 8 hız testi videosu

2020 iPhone SE vs iPhone 6s & iPhone 7

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.