2019’un En Hızlı Büyüyen Telefon Markası Açıklandı

3 dk


Akıllı telefon pazarında yaşanan rekabetin iyiden iyiye yükselmiş bulunduğu bu vakitlerde araştırma şirketleri, teknoloji yapımcılarını mercek altına almaya başladılar. Bu bağlamda Counterpoint adlı bir şirket, 2019’un en süratli büyüyen akıllı telefon üreticisini açıkladı.

Akıllı telefon pazarındaki rekabet her geride bıraktığımız gün biraz daha sert bir hal alıyor. Şirketler, üstünde çalıştıkları yeni akıllı telefon modellerine ilgi çekici özellikler ekleyerek tüketicilerin akıllarını çelmeye çalışıyorlar. Fakat bu noktada fiyatların olabildiğince düşük tutulması gerekiyor ve bu hususta da en iyi seçenek Çin’miş gibi görünüyor.

Aslına bakacak olursak Çinli teknoloji yapımcıları bir süredir akıllı telefon sektörünü kasıp kavuruyorlar. Başta Huawei olmak üzere pek çok akıllı telefon üreticisi, dünyanın bu sektördeki en büyüğü olan Samsung’un yerine göz dikmiş durumdalar. Peki bu sıkı rekabetin ortamında dünyanın en süratli büyüyen akıllı telefon şirketi hangisi dersiniz? İşte bu bozukluğun cevabı, “Counterpoint” adlı bir araştırma şirketi vasıtasıyla meydana çıkartıldı.

AKILLI TELEFONLAR

Counterpoint doğrultusunda oluşturulan incelemeye göre dünyanın en süratli büyüyen akıllı telefon şirketi Realme. Şirket, Çin’in en büyük elektronik şirketlerinden bir tanesi olan BBK Electronics’in bir parçası. Aslına bakacak olursak şirket bir süredir Çin’de hizmet vermeye devam ediyor idi fakat imal edilen akıllı telefonların Çin piyasasının dışına çıkması, Realme’nin popülaritesini bir anda arttırmış durumda. Şirketin yaşadığı popülarite artışının altında yatan gerçek sebep de Realme’nin ülke dışına çıkmış olması.

Realme şu sıralar Çin’in yanı sıra Rusya, Hindistan ve Avrupa ülkeleri gibi pek çok ülkede satış yapıyor. Bu da şirketin popülaritesindeki yükseliş trendini bir hayli sert bir orana sahip. Fakat bu yükseliş sertliğinin ne vakte kadar süreceğine dair bir şey söylemek çok da olası değil zira şirketin başarısı kolay kolay unutulacağa benzemiyor.

REALME

Realme’nin sektörün büyüklerini ne vakit köşeye sıkıştıracağı bilinmiyor. Fakat gelişen ay ve senelerde Realme’nin ismini çok daha duyacağımız su götürmez bir gerçek. Bakalım Realme, akıllı telefon sektörüne vurduğu damgayı ne kadar daha sürdürebilecek?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

59
7 Paylaşım, 59 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir