2019’da Mobil Oyunlar Küresel Tüketici Harcamaları Açıklandı

1 dk


Pazar analiz şirketi Sensor Tower’a göre , mobil oyuncular geçen yıl küresel olarak milyarlarca dolar harcadı. Araştırma verileri, 2019 yılında Android ve iOS cihazlarının mobil oyunlarında küresel tüketici harcamalarının (oyunlarda) 61,7 milyar dolar kadar yüksek olduğunu gösteriyor. Bu, 2018’in 57.4 milyar $ ‘ına göre% 12.8’lik bir artış.

Mobil oyunlara 61,7 milyar dolarlık küresel tüketici harcaması, 2019’daki oyun endüstrisinin toplam harcamalarının% 74’ünü oluşturuyor. Mobil oyunlar, oyun endüstrisinin en büyük bölümünü temsil ettiğinden, tüm oyun endüstrisi için iyi bir haber. Genel olarak, oyunlar toplam iOS gelirinin% 68’ini ve Android gelirinin% 84’ünü oluşturmaktadır.

2019’da Android ve iOS cihazları da çok sayıda oyun indirdi. En yüksek oyun kurulumları 42,1 milyar kez tıklandı. Bu 2018’e göre% 9,9’luk bir artış.

Bunlar arasında, Google Play Store tüm oyun indirmelerinin% 78’ini oluşturur.  “Eat chicken” ve “Garena Free Fire” platformdaki en popüler oyunlardır. İOS’ta Call of Duty, gelir açısından en popüler oyundur. Sensor Tower ayrıca mobil oyun endüstrisinin sağlıklı bir rekabet durumunda olduğuna dikkat çekti. 2019’un dördüncü çeyreğinde toplam oyun indirmelerinin ilk 20 listesinde hiçbir oyun yayıncısı yalnızca 3 pozisyon alamaz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

67
8 Paylaşım, 67 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

10 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. selam arkadaşlar sayfan vallaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum