Kapat
Gündem 3.293 14

PlayStation 5 Kontrol Cihazında İki Gizemli Düğme Olacak!

PlayStation 5’in 2020’ye kadar resmen ulaşması bekleniyor. Tarih yaklaştıkça ve haberler ortaya çıkmaya başladığında coşku artıyor.

Bu sefer konuşma PlayStation 5 denetleyicisi hakkında. Sony’nin bulduğu patente göre, Japon şirketi PlayStation denetleyicisinin ideolojisini değiştirmek üzere olabilir.

PLAYSTATİON 5 KONTROL CİHAZINDA İKİ GERİ DÜĞMESİ

Bu düğmeler size tanıdık geliyorsa, pazarın farkındasınızdır. Sony , denetleyicinin arkasına bir düğme yerleştiren “Geri Düğmesi” adı verilen küçük bir PlayStation 4 denetleyici aracını tanıttı.

Buna göre , bu yeni patent arka “L” ve “R” den biraz daha ortalanmış iki düğme ekleyecektir. Bu düğmeler bir gerçek haline gelirse, basit bir karar olmamalıydı. Özellikle Sony, PlayStation kontrollerinin tasarımında ilk konsolundan ısrar ettiği için.

Söylemeye gerek yok, bir PC’de oynamak bir konsoldan daha avantajlı bazı oyunlar var. Bunun nedeni, PlayStation veya XBox denetleyicisinin hiçbir zaman klavye kadar olasılığı olmayacaktır. Dahası, klavye ve fare ile kontrol genellikle daha basittir.

İki düğme daha uygulama kararı, son yıllarda oyunların karmaşıklığından kaynaklanmış olabilir. Giderek daha fazla oyun oyunculara çözüm vermek istiyor, ancak PC’de kolayca erişilebilen alt menülerdeki bazı komutları gizlemek zorundalar.

PlayStation 5’in böyle bir kontrol cihazıyla ne kadar geleceğini bilmiyoruz, ancak daha iyi bir oyun için daha fazla olasılık görmekten memnuniyet duyarım.

“PlayStation 5 Kontrol Cihazında İki Gizemli Düğme Olacak!” üzerine 14 yorum

 1. Halil dedi ki:

  Selamlar paylaşımın yeminle ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

 2. Abdullah dedi ki:

  Selam herkese paylaşım inan ki çok hoşuma gitti, saolun

 3. Osman dedi ki:

  on numara makale

 4. Sultan dedi ki:

  on numara makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir