Kapat
Reklam Alanı
Sosyal Medya 121 5

Son günlerde adından çokça söz ettiren TikTok uygulaması, bir çok büyük rakibini (İnstagram ve Whatsapp) geride bıraktı.

SensorTower şirketi tarafından yapılan App Store 2019 İlk Çeyrek rapora göre TikTok, beşinci defa üst üste en çok indirilen uygulama oldu. SensorTower’ın raporuna göre TikTok, bir çeyrekte 33 milyondan fazla iPhone’a indirildi.

Son dönemlerin en popüler sosyal medya uygulamaları arasına giren TikTok, hızlı büyümesiyle gündemde. TikTok, son zamanlarda özellikle Hindistan ve Çin’de kullanıcı sayısını katladı. Pekin merkezli Sosyal medya uygulaması Tiktok’un indirme oranları da bunu kanıtlar nitelikte.

Belirtilen ilk çeyrek raporuna göre en yakın rakibi YouTube ise 28 milyon indirilme sayısına ulaştı.

YouTube’u 27 milyon ile Instagram23 milyon indirme ile WhatsApp ve 22 milyon indirme ile Messenger takip etti. TikTok, beşinci defa üst üste en çok indirilen uygulama oldu. Tabii ki bu yükselişte TikTok‘un çatı şirketi ByteDance‘ın 2017’de satın aldığı Music.ly uygulamasının da etkisi büyük.

“Son günlerde adından çokça söz ettiren TikTok uygulaması, bir çok büyük rakibini (İnstagram ve Whatsapp) geride bıraktı.” üzerine 5 yorum

 1. Yasemin dedi ki:

  Merhaba siten vallaha billaha çok iyi, linkedinde paylaştım

 2. Recep dedi ki:

  selamun aleyküm siten inanılmaz mükemmel, linkedinde paylaştım

 3. Fatma dedi ki:

  memnunum vallaha

 4. Hüseyin dedi ki:

  Selamın aleyküm paylaşım süper ötesi ilgi uyandırıcı, teşekkürler

 5. Ibrahim dedi ki:

  Slm web siten harbiden çok iyi, teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir