Kapat
iPhone 279 6

iPhone’larda büyük açık keşfedildi

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın telefon markası iPhone için büyük bir açık bulundu. Hataya göre iPhone karanlığa gömülüyor.

Apple’ın telefon markası iPhone’larda büyük bir açık keşfedildi. Google’ın Project Zero araştırmacısı Natalie Silvanovich’in yaptığı açıklamaya göre, keşfettiği bir iMessage hatası iPhone’u karanlığa gömüyor.

Google, Apple’ın anlık mesajlaşma servisi olan iMessage’ın bir hatasını keşfetti. Google’ın Project Zero araştırmacısı Natalie Silvanovich’in söylediğine göre bu hata, iPhone’u tamamen kullanılamaz hale getirebiliyor.

Silvanovich, “Keşfettiğimiz hata Mac’lerde çökmeye ve tekrardan açılmaya neden oluyor ama durum iPhone’larda böyle değil.

IMessage’da atılan bu mesaj, Springboard’ın içinde var olduğu için, eğer iPhone’da bu mesajı alırsanız Springboard art arda çökmesine ve yeniden başlamasına neden oluyor. Bu art arda çöküşler de UI’nin görüntülenmesine ve telefonun girişleri yanıtlamasına engel oluyor.

Telefona hard reset atarak bu durumu düzeltebiliyorsunuz ancak kilidi açtığınız zaman telefon kullanılamaz hale geliyor. Olaydan tamamen kurtulmanın tek yolu, sistemi yeniden yüklemek. Bu da bütün verilerinizin silinmesine neden oluyor.

İyi haber şu: Sorun iOS 12.3’te çözülmüş durumda. Eğer iOS 12.3 veya daha üst bir sürüme sahipseniz, bu sorunla karşılaşmanız pek mümkün görünmüyor.

“iPhone’larda büyük açık keşfedildi” üzerine 6 yorum

 1. Ramazan dedi ki:

  Merhaba siten süper ötesi iyi, teşekkürler

 2. Merve dedi ki:

  Selamlar paylaşımın süper ötesi dikkat çekici, teşekkürler

 3. Mehmet dedi ki:

  memnunum vallaha

 4. Şerife dedi ki:

  teşekkürler

 5. Ömer dedi ki:

  memnunum vallaha

 6. Büşra dedi ki:

  selam arkadaşlar sayfanız yeminle çok iyi, tebrikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir